Powierzchnie biurowe atrakcyjne dla deweloperów

Niekoniecznie największe miasta będą najlepszym wyborem na otworzenie siedziby swojej firmy. Przesycone konkurencją aglomeracje takie jak Kraków, Warszawa, Trójmiasto czy Łódź nie należą do najłatwiejszych dla młodych przedsiębiorców. Warto zwrócić uwagę na mniejsze, ale atrakcyjne gospodarczo ośrodki. Za taki uważana jest właśnie Częstochowa, bo jest to miasto rozpoznawalne i bardzo dobrze skomunikowane, dlatego biuro w tym mieście może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ponadto Częstochowa posiada bogate zaplecze akademickie. Wykwalifikowany personel oraz bliska odległość do katowickiej aglomeracji z pewności przyczyni się do rozwoju firmy.

W Częstochowie można liczyć na specjalistów z kilku branż, m.in. administracyjnej, ekonomicznej oraz informatycznej, czyli tych najważniejszych w przypadku prowadzenia własnej działalności. Mając już personel, trzeba znaleźć odpowiedni lokal pod działalność biznesową. W tej kwestii Częstochowa również się rozwija. Metraż nowoczesnych powierzchni biurowych stale rośnie. Aktualnie przekracza już 20 tys. metrów kwadratowych. Deweloperzy zaczynają interesować się terenami w Częstochowie, która dzięki dogodnemu dojazdowi do Katowic, może być intratną opcją na wybudowanie nowych lokali usługowych. Jak przewidują specjaliści z branży nieruchomości, nowe biurowce sukcesywnie będą pojawiać się w Częstochowie.

biuro częstochowa

Niezwykle opłacalne może być sprawdzenie oferty z częstochowskiego rynku nieruchomości biznesowych. Atutem tego miasta bez wątpienia są niższe koszty w porównaniu ze stolicą Śląską. Miesięcznie za lokal do wynajęcia trzeba zapłacić niecałe 30 zł za metr. To daje o połowę niższą cenę niż w większych miasta. A mniejsza konkurencja sprawia, że rotacja pracowników będzie mniejsza i pozwoli to na zbudowanie trwałych więzi. Wiele znanych marek dostrzegło już potencjał tego terenu. Swój lokal w Częstochowie mają takie firmy jak TRW Automotive, TeleConcept, Telbridge oraz Polcall. Tysiące mieszkańców znalazło dzięki temu pracę, dlatego władze miasta liczą, że niebawem kolejne firmy z różnych branż zaczną rozwijać swoją ofertę właśnie w Częstochowie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz