Uważaj na fikcyjne ogłoszenia nieruchomości na wynajem

Poszukując lokalu mieszkalnego na wynajem pierwsze to, co nas interesuje to cena mieszkania. Wysokie opłaty skutecznie odstraszają. Nigdy nie wiadomo, jak długo w takim mieszkaniu pozostaniemy, więc oszczędności są bardzo ważne. Ceny na polskim rynku są bardzo różne. Tam gdzie wynajem jest popularny są dużo wyższe niż w miejscowości o niestudenckim charakterze. Dwupokojowe mieszkanie w Częstochowie miesięcznie kosztuje niecałe 1000 zł. Taki sam metraż i standard byłby w Trójmieście czy w Warszawie przynajmniej 50 procent droższy.

mieszkanie w częstochowie

Bez względu na to czy poszukujemy mieszkania w dużej aglomeracji, czy w mniejszym mieście, wszędzie trzeba być czujnym na grasujących w Internecie oszustów. Pozorna anonimowość ułatwia zamieszczanie fikcyjnych ogłoszeń o mieszkanie na wynajem. Jeżeli mieszkanie mieści się w samym centrum miasta, a cena sugeruje raczej obrzeża, należy dokładnie sprawdzić właściciela nieruchomości. Może okazać się, że lokal jest pod opieką biura nieruchomości, wtedy szczególnie trzeba uważać, gdy warunkiem obejrzenie lokalu jest uiszczenie opłaty. Bez względu czy to kawalerka w Częstochowie czy luksusowy penthouse w Gdańsku, obejrzenie mieszkania powinno być bezpłatne. Sprzedaż informacji to nieuczciwa praktyka fikcyjnych biur pośredniczących, które najczęściej bogacą się na niewiedzy poszukujących pierwszego mieszkania.

Podczas szukania idealnego mieszkania warto zasięgnąć opinii innych. Dobrze też jest oglądać mieszkania w dwie osoby. Wtedy potencjalny oszust będzie miał utrudnione zadanie, a my unikniemy wynajęcia trzypokojowego mieszkania w Częstochowie za podwójną stawkę lub w wyjątkowo złym sąsiedztwie. Natomiast, jeżeli zamierzamy skorzystać z pomocy biura nieruchomości, należy wybierać te ze stałym adresem siedziby oraz własną stroną internetową, na której widnieją wszelkie informacje o biurze oraz rekomendacje innych klientów. Widząc pozytywną opinię na temat procesu wynajmowania apartamentu w Częstochowie ze spokojem będziemy szukać idealnego mieszkania, dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz