Zagraniczni inwestorzy interesują się Częstochową

Miasto rozwija się dzięki nowym inwestycjom. Zdają sobie z tego sprawę w Częstochowie, gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna. Poszukiwani są nowi przedsiębiorcy, którzy swój kapitał ulokują właśnie w Częstochowie. Pomocne w tym celu mają być połączenia z lokalnymi strefami ekonomicznymi, m.in. z Katowicami. Większy zasięg to większe możliwości, a Częstochowa liczy przede wszystkim na inwestorów z różnych państw, przekonując podczas zagranicznych spotkań do opłacalności inwestycji pod Jasną Górą. Przykładem jest wyjazd przedstawicieli miasta do Chin.

Co jednak oferuje Częstochowa? Interesującą opcją wydaje się wynajmowanie lub zakup nowo powstałych hal magazynowo-produkcyjnych. Przestronne i nowoczesne obiekty umożliwiają prowadzenie zakładu, zmniejszając koszty. Częstochowa należy bowiem do tańszych miast na polskim rynku nieruchomości fabrycznych. Aktualnie powstają kolejne budynki, szczególnie na terenach pohutniczych. Jednym z nich jest hala przy ul. Kucelińskiej. W planach jest wybudowanie około 13 tys. metrów powierzchni użytkowej, którą w dowolny sposób będą mogli wykorzystać przedsiębiorcy.

Nowe zakłady oznaczają również nowe miejsca pracy. Możliwe, że zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób. Inwestycja, która jest realizowana przy ulicy Kusięckiej przewiduje powstanie pięciu specjalistycznych modułów hal. W tym wypadku chodzi o wybudowanie w pełni gotowych do eksploatacji pomieszczeń. Ma to zachęcić przedsiębiorców do skorzystania z częstochowskiej oferty. Albowiem hala z doprowadzonymi mediami ma być bardziej atrakcyjna pod względem biznesowym niż opcja samodzielnego budowania obiektu od podstaw. Wynajęcie takiego obiektu lub jego wykup pozwoli zagranicznym inwestorom zaoszczędzić sporo czasu, a jak każdy wie – czas to pieniądz, więc w tym wypadku chodzi również o zyski. Szczególnie, gdy niezbędne jest zaciągnięcie kredytu na rozpoczęcie budowy wielkopowierzchniowego zakładu. Czy pomysł okaże się trafny pokażą najbliższe miesiące oraz popyt na nowe obiekty produkcyjne w Częstochowie.

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz